top of page
Zelený les

Okolí a výlety

Náš apartmán se nachází přímo v Bystřici nad Pern. a to kousíček od centra, na Masarykovo náměstí se dostanete po 5-ti minutách chůze. Najdete zde všechny potřebné služby a obchody. V okolí je spousta možností na pěsí výlety, nacházíme se totiž v srdci Vysočiny. U nás si užijete lyže i kola.

06.webp

Bystřice nad Pern.

Dalo by se říct, že Bystřice n.P. je takové sportovní město, naleznete zde hokejový stadion, fotbalový stadion, sportovní halu, venkovní i vnitřní bazén, bowling, projet se můžete také početných cyklotrasách v okolí.

Od našeho apartmánu se dostanete pěknou procházkou do parku miniatur se zmenšenými hrady a alejí až do Centra Eden, kde je skanzen, pivovar, horácká vesnička a farma.

Zimní radovánky

V okolí je hned několik sjezdovek, všechny jsou v dojezdové vzdálenosti  max. do 20 minut autem.

SKIAREÁL Hodonín u Kunštátu

Harusův kopec v Novém Městě na Moravě

Ski Areál Jimramov

Lyžařský areál Dalčín

Kromě toho je naše oblast hojná na běžecké stopy, pokud není stopa přímo v Bystřici n.P., tak z Nového Města vede vždy, dokud je alespoň troška sněhu.

Zimní sport
prehradni-jezero.jpg

Přehrada Vír

Asi 10 minut autem trvá cesta na přehradu Vír, která  zásobuje vodou celé okolí včetně Brna. Není dovoleno v ní rybařit nebo se koupat, ale je to ideální cíl pro výlet, především pro turisty. V přehradě najdete také Chudobínskou borovici - strom roku 2020.

Cyklotrasy a singletracky

Bystřice n.P. je napojená na síť cyklostezek, přímo z našeho apartmánu se za pět minut dostanete na klidnou cyklostezku, která vede na Domanínský rybník. Protože je tras v okolí hodně, zkuste se podívat na www.korunavysociny.cz, kde najdete spoustu tipů na výlety.

Pokud jste příznivec singletracků, jeden velký najdete v Novém Městě na Moravě u Vysočina Areny.

horské kolo
Screenshot (51).png

Hrady, zříceniny

10 minut autem se dostanete kousek ke zřícenině Zubštejn

nebo se může cílem Vašeho výletu stát kostel ve Vítochově.

Další je zřícenina Jivina u Dolní Rožínky, nebo také Štarkov u Jimramova

20 minut trvá výlet autem na hrad Pernštejn.

Westernové městečko Šikland a strašidelný hrad Draxmoor

Šikland je největší přírodní zábavní areál v ČR, najdete zde westernové městečko, přírodní biotop, spoustu zvířat a atrakcí. V městečku se během prázdnin koná zábavný program, každý den, kromě pondělí. Nachází se u Zvole, cca 15 minut cesty autem.

Větší děti se můžou pobavit ve strašidelném hradě Draxmoor v Dolní Rožínce.

 

Screenshot (52).png
rybaření Float

Rybaření

Ideání pro rybaření je Skalský nebo Domanínský rybník, ale pro ty, kteří nemají povolenku, tak doporučujeme Rybářský areál v Nedvědici nebo soukromé rybníky v Křídlech nebo u Nového Města n. M.

Olšiakovy sochy

Na Žďársku je velké množství obřích soch od M. Olšiaka, vyobrazují především zvířata a jejich hledání je moc pěkný výlet. Jednu ze soch najdete i v Bystřici n.P. u pohádkové stezky směrem od říčky k Edenu, nepřehlédnete ji - je to velký zubr. Na tyto sochy si mohou děti i vlézt a osahat si je, mají totiž železobetonovou konstrukci.

Screenshot (53).png

  další tipy na výlety najdete na  

bottom of page